НФЛ: Драма с извънредно време и ритащи играчи – Green Bay Packers удържат нахалните Cincinnati Bengals

Извънредно време и пет пропуснати гола: „Грийн Бей Пакърс“ спечели луд мач срещу „Синсинати Бенгалс“ с 25:22.

Мюнхен – Green Bay Packers спечелиха запомнящ се мач срещу Cincinnati Bengals по пътя си към плейофите. Те спечелиха мача едва в продължението с 25:22.

Отборът на MVP Аарон Роджърс не успя да се откъсне решително в нито един момент, Бенгалите около явно по-младия Джо Бъроу отговаряха отново и отново.

Най-голямата преднина на „сиренарите“ беше 22:14, но Бъроу, бегачът Джо Миксън и ресивърът Тий Хигинс се върнаха с тъчдаун плюс конверсия за 2 точки.

Packers в Bengals: Кросби и Макферсън не могат да решат мача

Роджърс, който все по-добре влизаше в играта след слаба първа четвърт, включваща необичайно прехващане, имаше проблеми с превръщането на ситуациите в зоната в тъчдаун. Вместо това кикърът Мейсън Кросби трябваше да опита за четвърти път с две минути на часовника в последната четвърт, но пропусна за първи път – така че драмата с кикъра си дойде на мястото.

Играта става все по-дива и по-дива: Първо кикърът на „Бенгалс“ Еван Макферсън пропусна от 57 метра, а след това отново Кросби – играта влезе в продължения с предимство за „Бенгалс“, които първи получиха владението, но трябваше бързо да го предадат отново заради прехващане от Джо Бъроу.

Отново MVP Роджърс и компания не успяха да влязат в крайната зона, отново Кросби трябваше да бие и отново 37-годишният играч не успя заради нервите си. Синсинати получи още един шанс за победа – Макферсън отново нанесе победен удар до гредата.

Packers в Bengals: Мейсън Кросби все пак става победител в мача

Последният диск донесе решението. Кросби някак си успя да обърне използваната вечер и реализира последния гол от 49 ярда. Губещият в играта изведнъж стана победител.

Пакърс подобриха резултата си на 4-1 и могат да продължат да очакват участие в плейофите. От друга страна, Cincinnati Bengals трябва да преглътнат горчиво хапче и да паднат до 3-2.