Без защита на титлата: Tampa Bay Buccaneers губи драматичен мач срещу Los Angeles Rams

В драматичен мач Tampa Bay Buccaneers успява да навакса изоставането си от Los Angeles Rams. В оставащите секунди до края на продължението „овните“ изравняват резултата с гол от игрално поле

Tampa – Мечтата да защитят титлата си приключи: Тампа Бей Бъкейнърс загуби драматично мача срещу Лос Анджелис Рамс с 27:30 с гол в последната секунда на кикъра на Рамс Мат Гей.

Куотърбекът на „Бъкс“ Том Брейди дълго време се бореше, но в края на мача излезе силен. 44-годишният играч има 329 ярда пас и тъчдаун, както и едно прекъсване. В момента има много спекулации дали Брейди ще се завърне през следващия сезон. Ако куотърбекът все пак реши да прекрати кариерата си, в неделя ще изиграе последния си мач.

Плеймейкърът на „Овните“ Матю Стафорд игра много добре, хвърляйки 366 ярда и два тъчдауна, единият от които сам реализира. Той не е хвърлил нито едно прекъсване.

Овните вече са в шампионата на НФК и ще срещнат Сан Франциско 49ers следващата неделя.

Cooper Kupp поставя рекорд на Ървин

Купър Куп се погрижи да постави рекорд. Ресивърът на „Овните“ (183 ярда, 1 тъчдаун) изигра дванадесетия си мач със 100 ярда през този сезон, с което подобри рекорда, поставен от Майкъл Ървин през 1995 г.

За Бъкс бегачът Леонард Фурнет отново оправда репутацията си на „плейофен лени“ с два тъчдауна и 51 ярда.

Двигателят на Бъкс се разлюля в първия момент

Първите точки бяха отбелязани от кикърът на Овните Мат Гей с 26-ярдов фийлдгол. Отборът от Калифорния определено започна по-добре – малко по-малко от четири минути преди края на първата четвърт Стафорд намери своя краен защитник Кендъл Блантън с къс пас в крайната зона. Гей реализира допълнителната точка и Овните поведоха с 10:0.

А Bucs? Отначало се бореха, двигателят им в нападение се разклати, Брейди не можеше да намери правилните настройки. Ето защо през първото полувреме кикърът Райън Сукоп вкара само един гол.

Kupp хваща дълъг пас от Стафорд

Втората четвърт също започна по начина, по който Овните искаха. Кюп се измъкна от защитата, Стафорд хвърли дълъг пас към звездата си, който се изправи и пренесе топката на общо 70 ярда за тъчдаун.

„Буканите“ продължават да изпитват затруднения. Първо Сукоп пропусна опит за гол, след това Брейди хвърли интерсепшън и имаше късмет, че Кам Акерс изпусна топката точно преди крайната зона при близко и спорно решение в следващия мач на Рамс.

Овните се оттеглиха на почивката с преднина от 20:3, Брейди имаше куотърбек рейтинг от едва 42,2 след две четвърти и също така получи разкървавена устна по време на схватката.

Fournette създава първия тъчдаун на Bucs

В третата четвърт всичко продължаваше да се развива в полза на Овните. Стафорд хвърли топката от близко разстояние за тъчдаун, а за Bucs нямаше нищо повече от гол на Succop.

Едва в края на третата четвърт домакините отбелязаха първия си тъчдаун след фъмбъл на Kupp. Бягащият бек Фурнет завърши атаката с бягане от късо разстояние в крайната зона и намали изоставането си на 13:27.

Последното тримесечие беше драматично

Изведнъж завръщането изглеждаше възможно за Bucs. Играта стана трескава, като и двата отбора допуснаха обрати. Кикърът на Овните Гей пропусна да вкара гол от 47 ярда малко под 6:30 минути преди края, за да прати мача в продължения.

И наистина Брейди за пореден път показа защо го наричат „Козела“. Куотърбекът режисира зрелищно завръщане на своя отбор, а тъчдауните на Еванс и Фурнет доведоха до изравняване на резултата с 27:27.

След тъчдауна на Фурнет оставаха 42 секунди и всичко изглеждаше като извънредно. Но Стафорд отново поведе отбора си надолу по терена с пасове към Кюп. Секунди преди края кикърът на Овните Гей реализира решаващия фийлд гол за драматичната победа с 30-27.