Brak obrony tytułu: Tampa Bay Buccaneers przegrywają dramatyczny mecz z Los Angeles Rams

W dramatycznym meczu Tampa Bay Buccaneers udaje się odrobić straty w meczu z Los Angeles Rams. Gdy do końca dogrywki pozostało kilka sekund, Rams wygrywają mecz dzięki bramce z pola.

Tampa – Sen o obronie tytułu się skończył: Tampa Bay Buccaneers przegrali dramatyczny mecz z Los Angeles Rams 27-30 po golu kopacza Rams Matta Gay’a w ostatniej sekundzie.

Rozgrywający Bucs, Tom Brady, długo walczył o wygraną, ale w końcówce doszedł do głosu. 44-latek miał 329 jardów i przyłożenie oraz jeden przechwyt. Obecnie wiele spekuluje się na temat tego, czy Brady wróci do gry w przyszłym sezonie. Jeśli rozgrywający zdecyduje się na zakończenie kariery, w niedzielę rozegrałby swój ostatni mecz.

Rozgrywający Rams Matthew Stafford zagrał bardzo dobrze, rzucając na 366 jardów i dwa przyłożenia, z których jedno sam zdobył. Nie rzucił żadnego przechwytu.

Rams są teraz w grze o mistrzostwo NFC i w najbliższą niedzielę zmierzą się z San Francisco 49ers.

Cooper Kupp ustanawia rekord Irvina

Cooper Kupp zadbał o to, by ustanowić rekord. Odbiorca Rams (183 jardy, 1 przyłożenie) zaliczył swoje dwunaste 100-jardowe spotkanie w tym sezonie, bijąc tym samym rekord ustanowiony przez Michaela Irvina w 1995 roku

Dla Bucs, running back Leonard Fournette po raz kolejny spełnił swoją reputację jako „playoffowy lenny” z dwoma przyłożeniami i 51 jardami biegowymi.

The Bucs engine stutters at first

Pierwsze punkty zdobył kopacz Rams Matt Gay, strzelając 26-jardowego gola. Drużyna z Kalifornii zdecydowanie lepiej rozpoczęła spotkanie, na niespełna cztery minuty przed końcem pierwszej kwarty Stafford znalazł swojego tight enda Kendalla Blantona krótkim podaniem w strefie końcowej. Gay zdobył dodatkowy punkt i Rams objęli prowadzenie 10-0.

A Bucs? Na początku mieli problemy, ich silnik ofensywny się zacinał, Brady nie mógł znaleźć odpowiednich ustawień. Dlatego też w pierwszej połowie kicker Ryan Succop zdobył tylko jednego gola.

Kupp łapie długie podanie od Stafforda

Druga kwarta również rozpoczęła się tak, jak chcieli tego Rams. Kupp wymknął się obronie, Stafford rzucił długie podanie do swojego gwiazdora, który był w górze i daleko i niósł piłkę w sumie 70 jardów na przyłożenie.

Buccaneers nadal się męczyli. Najpierw Succop nie trafił w bramkę, potem Brady rzucił przechwyt i miał szczęście, że Cam Akers potknął się o piłkę tuż przed strefą końcową przy bliskiej i kontrowersyjnej decyzji w kolejnym podjeździe Rams.

Rams schodzili na przerwę z prowadzeniem 20-3, Brady po dwóch kwartach miał quarterback rating na poziomie zaledwie 42,2, a do tego nabawił się krwawej wargi w scrimmage’u.

Fournette ustawia pierwsze przyłożenie Bucs

Początkowo w trzeciej kwarcie wszystko nadal układało się na korzyść Baranów. Stafford rzucił piłkę z bliskiej odległości na przyłożenie, dla Bucs nie było nic więcej niż field goal Succopa.

Dopiero pod koniec trzeciej kwarty gospodarze zdobyli pierwsze przyłożenie po fumble Kuppa. Biegacz Fournette zakończył akcję biegiem z bliskiej odległości do strefy końcowej i zmniejszył deficyt do 13:27.

Ostatni kwartał był dramatyczny

Suddenly a comeback seemed possible for the Bucs. Gra stała się szalona, a obie drużyny popełniały błędy. Kopacz Rams Gay nie trafił 47-jardowego gola na niespełna 6:30 przed końcem meczu, by doprowadzić do dogrywki.

I rzeczywiście Brady po raz kolejny pokazał, dlaczego nazywany jest „Kozłem”. Rozgrywający wyreżyserował spektakularny comeback swojej drużyny, przyłożenia Evansa i Fournette’a doprowadziły do wyrównania 27:27.

Po przyłożeniu Fournette’a na zegarze pozostały 42 sekundy, wszystko wskazywało na dogrywkę. Stafford jednak po raz kolejny poprowadził swój zespół w dół boiska podaniami do Kuppa. Na sekundy przed końcem, kopacz Rams, Gay, zdobył decydującego gola, dającego dramatyczne zwycięstwo 30-27.