NFL – Понеделник вечер: Аарон Роджърс няма шанс да се върне в мача на Jets срещу 49ers

Аарон Роджърс се завърна! Но завръщането му след тежка контузия беше всичко друго, но не и успешно

Аарон Роджърс се завърна на терена година след като получи сериозна контузия в първия мач от миналия сезон, но нямаше никакъв шанс при завръщането си с Ню Йорк Джетс.

Ганг Грийн заслужено загубиха с 19:32 от Сан Франциско 49ърс. 16:7 в полза на Нинърс на почивката, след като Джетс водеха със 7:3 след първата четвърт благодарение на тъчдауна на Брис Хол.

В крайна сметка обаче четирикратният MVP на редовния сезон, който получи разкъсване на ахилесовото сухожилие в началото на първия мач през миналия сезон, бе категорично победен.

Да се завърнеш на терена „се чувствам страхотно“, заяви Роджърс въпреки поражението. Той е „много благодарен“, че може да играе отново: „Толкова много хора ми помогнаха да стигна дотук“. Отне няколко момента, но „щом хвърлих няколко топки, се почувствах добре“, добави той.

Статистиката на звездния куотърбек също беше само средна – 13/21 за 167 ярда и тъчдаун с едно прекъсване. Любопитно: в този мач Роджърс също изхвърли Леонард Флойд, но този път без никакви последствия за 40-годишния играч.

Пасът му за тъчдаун към Алън Лазард дойде едва 7:26 минути преди края.

49-те, които наскоро загубиха от Канзас Сити Чийфс в Супербоул, успяха да се справят и с краткотрайното отсъствие на Крисчън Маккафри поради контузия.

Куотърбекът на „Нинърс“ Брок Пърди не отбеляза тъчдаун, но не хвърли и интерсепшън, а неговите 19/29 паса за 231 ярда също бяха впечатляващи. Джордан Мейсън и Дебо Самюел-младши вкараха двата бързи тъчдауна на домакините.

Кикърът Джейк Муди направи останалото с шест фийлдгола.