NFL: Далас Каубойс побеждават Ню Йорк Джайънтс в началото на Седмица 4

Далас Каубойс и Ню Йорк Джайънтс се изправиха срещу себе си, за да дадат началото на Седмица 4 от сезона в НФЛ през 2024 г. Дак Прескот и колегите му постигнаха победата, но са притеснени за ключов играч. Това се отнася и за „Голямото синьо“.

Седмица 4 на сезон 2024 г. в НФЛ започна, а в мача в четвъртък вечер Далас Каубойс се изправиха срещу Ню Йорк Джайънтс в традиционен дивизионен сблъсък.

И двата отбора вече се бяха препънали сериозно през сезона и влязоха в мача с показатели 1-2, но сега Каубоите могат да дишат малко по-спокойно след победата си с 20-15.

Куотърбекът на Далас Дак Прескот беше отговорен за два тъчдауна на СиДи Ламб (седем улова, 98 ярда) и Рико Даудъл (общо 61 ярда) и завърши силно 22 от 27 паса за 221 ярда.

Неговият колега Даниел Джоунс завърши 29 от 40 паса за 281 ярда (един прекъснат), но имаше проблеми в червената зона. „Джи-Мен“ не успяха да отбележат тъчдаун, но кикърът Грег Джоузеф се справи. Той вкара всичките 15 точки, но дори 100-процентовият процент на головете не можа да предотврати поражението

Гиантите се притесняват за Наберс – звездата на Каубоите Парсънс е изгонен от терена

Около три минути и половина преди края на мача Джайънтс, за които новобранецът ресивър Малик Нейбърс отново се бе представил отлично (дванадесет улови, 115 ярда), имаха голям шанс за победен тъчдаун. Защитата на „Каубоите“ обаче издържа и Джоунс не успя да се свърже с Наберс при 4 и 6. 21-годишният играч очевидно получи мозъчно сътресение при играта и не се върна на терена.

След това Далас реализира още един фийлд гол, преди QB на Джайънтс Джоунс да получи още три удара към противниковата крайна зона, като оставаха само няколко секунди до края на мача. Те бяха неуспешни, след което Прескот коленичи и осигури донякъде помрачената победа.

Каубоите също имат проблеми с контузии. Мика Парсънс също трябваше да напусне терена в четвъртата четвърт с контузия на глезена и беше отведен в съблекалнята; според американските медии за петък е насрочен ядрено-магнитен резонанс, за да се определи сериозността на травмата.

Сега Далас ще се изправи срещу Питсбърг през петата седмица, а Джайънтс ще приемат Сиатъл няколко часа по-рано.