Предсезонна подготовка 2022: Пикет започва нова ера в Steelers, Мейфийлд препоръчва себе си, перфораторът на Bills осигурява най-важното

Съботната вечер бе белязана от предсезонни действия на редица отбори. Кени Пикет, наред с други, показа, че може да бъде новото лице на Питсбърг Стийлърс – но един новобранец също се изяви. Въпреки това Мат Арайза, пънтьор на Бъфало Билс, изигра най-важната роля за вечерта.

Мюнхен – В първия си мач за Питсбърг Стийлърс Кени Пикет положи основите на това да стане стартов куотърбек през следващия сезон.

24-годишният новобранец беше убедителен в първата си поява и дори хвърли решаващия тъчдаун няколко секунди преди края, за да спечели мача.

Общо той завърши 13 от 15 паса, хвърли 95 ярда и два тъчдауна.

Но Мичъл Трубиски и Мейсън Рудолф също се представиха добре. При победата с 32:25 над Сиатъл Сийхоукс тримата сигналисти завършиха с точност на пасовете над 70 процента и намериха крайната зона четири пъти – без да хвърлят интерсепшън.

Въпреки близкия резултат накрая, за „морските ястреби“ сезонът в „Ребилд“ ще бъде труден.

Miami Dolphins в Tampa Bay Buccaneers 26:24

Тампа Бей Бъкейнърс бяха без Том Брейди в първия мач от предсезонната подготовка, но Маями Долфинс също играха без някои от потенциалните си стартови играчи за Седмица 1.

Бъкс можеха да разчитат на ветерана Блейн Габърт, който завърши перфектно мача и намери Джейлън Дарден в крайната зона за тъчдаун.

От друга страна, потенциалният наследник на

Brady Кайл Траск не изкара добра вечер. През първото полувреме той претърпява прекъсване и грешка, която Сам Егуавеон вкарва в мрежата на „делфините“. Въпреки това куотърбекът-новобранец едва не поведе победния мач, но голът в последната секунда беше пропуснат.

В отбора на „Делфините“ бившият ресивър на „Далас Каубойс“ направи своето впечатление. Сед Уилсън се представи силно и доказа, че конкуренцията не може да се съсредоточи само върху Тайрик Хил и Джейлън Уодъл.

Ню Орлиънс Сейнтс в Хюстън Тексас 13:17

Нюорлеанските светци разчитаха на трикратния Pro Bowler Анди Далтън като стартер, докато Джеймис Уинстън не получи игрово време. В почти перфектно управление бившият бенгалски играч от Синсинати показа, че все още е резервен вариант, с който трябва да се съобразяват.

Уинстън обаче, който е завършил само един от последните си пет сезона и се е борил много с контузии, вероятно ще остане определеният стартер.

Четвъртият избор от Флорида изигра голяма роля за Хюстън Тексас. Бягащият бек Деймън Пиърс постигна 20 ярда още при първото си бягане и през първото полувреме имаше средно по 10 ярда на бягане.

В мач, в който иначе липсваха ярки моменти, Джони Джонсън улови в крайната зона в последната минута и направи тъчдаун за победата със 17:13.

Dallas Cowboys в Денвър Бронкос 7:17

Каубоите от Далас продължават да работят там, където спряха миналия сезон. 127 наказателни удара са най-високото ниво в лигата през 2021 г., а само в загубата от Денвър Бронкос със 7:17 Каубоите причиниха 17 наказателни удара за 129 ярда.

На всичкото отгоре нищо не вървеше добре в нападение. Нападението постигна общо само 316 ярда. Едва пет минути преди края Бен ДиНучи и Сими Фехоко отбелязаха първите точки. В този момент отборът на Майк Маккарти вече изоставаше с 0:17.

За Бронкос не игра дори Ръсел Уилсън, а само неговият резервен играч Джош Джонсън, който обаче беше убедителен със 172 ярда при 16 от 23 паса. През втората четвърт той ръководи три последователни атаки, които доведоха до точки, включително два тъчдаун паса.

Лос Анджелис Рамс в Лос Анджелис Чарджърс 29:22

Огнените от Лос Анджелис започнаха успешно предсезонната подготовка, като спечелиха „Битката за Лос Анджелис“ срещу Чарджърс с 29-22.

Изключителният играч за действащите шампиони на Супербоул беше недемонтираният новобранец Ланс Маккачън, който улови два тъчдауна и конверсия за две точки. Като цяло той е отговорен за половината от завършванията на Овните.

Чарджърс се държаха дълго време, но без звездните си защитници Кайл ван Ной и Халил Мак не можеха да се противопоставят на нападателната мощ на Рамс.

Carolina Panthers в Washington Commanders 23:21

Всички погледи бяха насочени към позицията на куотърбека на „Каролина Пантърс“, но в крайна сметка вниманието беше насочено към защитата. Едва в последната четвърт „Пантерите“ натиснаха малко спирачките, позволиха на „Вашингтон Командерс“ да действат по-свободно и направиха мача ненужно напрегнат.

Решаващ гол само няколко секунди преди края обаче осигури победата на Пантерите с 23:21.

И Сам Дарнолд, и Бейкър Мейфийлд получиха своите задвижвания, като последният беше използван като стартов играч и показа по-убедително представяне от своя конкурент на позицията куотърбек.

Старши треньорът Мат Рул обаче даде да се разбере веднага след мача, че решението кой ще получи поста на стартер все още не е окончателно. Той заяви, че ще прегледат отново записа от мача и ще вземат ново решение за следващия мач.

Indianapolis Colts в Buffalo Bills: 24:27

По време на управлението на Франк Райх Индианаполис Колтс традиционно започваха лошо редовния сезон. Въпреки това планът му да разчита повече на стартовите играчи в предсезонната подготовка се провали още при първия опит.

И Мат Райън, и други потенциални стартови играчи от първата седмица играха през втората четвърт, но никой не успя да убеди. Райън завърши шест от десет паса в четири движения за 58 ярда и беше изхвърлен веднъж. О-линията се оказа слабото място срещу Бъфало Билс.

Но тъй като Билс използваха втората си линия, играта остана отворена до решаващия гол в последната секунда. Рахим Блекшир се включи с двата си тъчдауна през четвъртата четвърт и гарантира, че Билс са победили в края с 27:24.

Абсолютният връх на мача обаче беше поставен от новобранеца в Bills Мат Арайза с неговия безумен 82-ярдов удар.