Балтимор Рейвънс побеждават Синсинати Бенгълс благодарение на победителя в мача Джъстин Тъкър

Балтимор Рейвънс спечелиха дивизионния двубой срещу Синсинати Бенгалс. Ламар Джаксън и компания трябва да благодарят за това на Джъстин Тъкър. Кикърът осигури победата с четири гола.

Мюнхен – Балтимор Рейвънс намериха своя път към успеха. Срещу „Синсинати Бенгалс“ Ламар Джаксън и компания отбелязаха победа с 19:17 (10:10) и вече имат три победи и две загуби в актива си.

Защитата на „Рейвънс“ започна мача особено добре и в началото отчая нападението на „Бенгалс“. В първите четири атаки Джо Бъроу и неговият отбор успяха да направят само един първи даун. Миналогодишните участници в Супербоул успяха да отбележат първите си точки едва в петата част, когато Джо Бъроу намери в крайната зона своя тесен крайник Хейдън Хърст. Това беше предшествано от прехващане от страна на Ламар Джаксън.

От друга страна, „Рейвънс“ започнаха по-добре и поведоха още в първия си мач, след като Джъстин Тъкър вкара гол от 37 ярда. С тъчдаун пас от Ламар Джаксън към Марк Андрюс преднината се увеличи до 10:0. 40-ярдов гол на Еван Макферсън точно преди почивката изпрати мача на почивката при равенство 10-10.

Cincinnati Bengals се борят да се върнат обратно

През третата четвърт и двата отбора изпитваха трудности. Ravens не успяха да реализират четвърти опит за даун, но бързо си върнаха топката след прихващане на Джо Бъроу само една игра по-късно. Джъстин Тъкър вкара гол от 58 ярда в последвалия мач, за да поведе (13-10).

Кикерът на „Гарваните“ беше победител в този мач. След като „Бенгалс“ не успяха да изпълнят успешно четвърти опит на два ярда от крайната зона, Ламар Джаксън поведе отбора си надолу по терена с 91-ярдов диск. Тъкър направи резултата 16:10 с гол от 25 ярда, а след това Джо Бъроу също показа качествата си.

25-годишният играч, който завърши мача с 217 ярда пас, два тъчдауна и интерсепшън, сам вкара топката в крайната зона след 15 разигравания и изведе Бенгалс напред (17:16) около две минути преди края.

Джустин Тъкър се погрижи за победата на Ravens

Последната дума обаче имаха Ravens и Джъстин Тъкър. С изтичането на часовника и четвъртия си полеви гол (43 ярда), който не можеше да премине през правата по-средата, той предизвика радост за Рейвънс и разочаровани лица за Синсинати.

Докато Балтимор се изправя срещу Ню Йорк Джайънтс през шестата седмица, Бенгалс трябва да пътуват до Ню Орлиънс, за да се изправят срещу Светците.