NFL: С тъчдаун от 96 ярда! Джаксънвил Ягуарс победи Ню Инглънд Пейтриътс

Джаксънвил Джагуарс обръщат мача срещу Ню Ингланд Пейтриътс и печелят на стадион „Уембли“ в Лондон. Ягуарите осигуряват най-важното със зрелищен тъчдаун малко преди полувремето

В сблъсъка между два разочароващи отбора през новия сезон в НФЛ до момента Джаксънвил Джагуарс победи категорично Ню Ингланд Пейтриътс в неделя.

Франчайзът от Флорида спечели с 32:16 на лондонския стадион „Уембли“, за да подобри рекорда си до 2:5, докато „патриотите“ претърпяха шесто поражение в петия си мач за сезона навън в английската столица.

Куотърбекът на „Джагс“ Тревър Лоурънс хвърли 193 ярда и един тъчдаун. Той не хвърли нито едно прекъсване.

Неговият опонент Дрейк Мей изнесе силна статистика, като натрупа общо 276 ярда и два тъчдауна без интерсепшън. Въпреки това това не беше достатъчно за Патриотите.

Ресивърът на „ягуарите“ Паркър Уошингтън осигури най-важното събитие в мача с 96-ярдов тъчдаун при връщане на пънт в края на втората четвърт.

Jaguars обръщат мача

Патриотите започнаха много по-добре мача. Бягащият бек ДжаМикал Хейсти вкара единствените точки на таблото през първата четвърт.

Кикърът Джоуи Слай увеличи преднината на Патс на 10:0 в началото на втората четвърт с фийлдгол от 41 ярда, но след това Ягуарите започнаха да наваксват.

С три тъчдауна и последвала конверсия за две точки нападението на Лорънс обърна резултата до 22:10 в полза на Джаксънвил на полувремето.

През второто полувреме Патриотите и куотърбекът Мей отново се опитаха да обърнат мача и намалиха изоставането си до девет точки.

Въпреки това тъчдаунът на бегача на „Ягуарс“ Танк Бигсби за 32:16 малко преди края премахна и последните съмнения за победата.