NFL: New York Jets również przegrywają pod wodzą nowego trenera Jeffa Ulbricha – Aaron Rodgers zalicza Hail Mary

New York Jets wciąż nie mogą wygrać pod wodzą nowego trenera Jeffa Ulbricha. Ponieśli sromotną porażkę u siebie z Buffalo Bills – mimo wyczynu Aarona Rodgersa

New York Jets również przegrali pierwszy mecz pod wodzą nowego trenera Jeffa Ulbricha w NFL. W Monday Night Game Week 6 drużyna prowadzona przez rozgrywającego Aarona Rodgersa przegrała u siebie z Buffalo Bills 20:23.

Rodgers po raz kolejny spełnił swoją reputację króla Hail Marys w pierwszej połowie, znajdując Allena Lazarda w strefie końcowej z linii połowy boiska, gdy zegar się kończył, aby zremisować mecz 17:20.

W drugiej połowie to głównie kopacze znaleźli się na pierwszych stronach gazet. Tyler Bass z Bills i Greg Zuerlein z Jets spudłowali w sumie trzy field goale tylko w ostatnich 30 minutach meczu, a szczególnie dwa pudła Zuerleina były co najmniej o jedno za dużo z punktu widzenia Jets.

Z niecierpliwością oczekiwano, jak Jets zagrają w swoim pierwszym meczu z nowym ofensywnym playcallerem Toddem Downingiem. Downing zastąpił zdegradowanego byłego koordynatora ofensywy Nathaniela Hacketta.

W rzeczywistości Nowy Jork był w stanie przesuwać piłkę zarówno po ziemi, jak i w powietrzu znacznie lepiej niż ostatnio. Running back Breece Hall po raz pierwszy w tym sezonie przekroczył granicę 100 jardów w biegu.
Ponadto zarówno Lazard (114 jardów odbiorczych), jak i Garrett Wilson (107) osiągnęli trzycyfrową liczbę jardów odbiorczych i każdy z nich zdobył przyłożenie.

Rodgers przechwytem rozstrzyga mecz

Rodgers również grał przyzwoicie przez długi czas, ale dokonał decydującego przechwytu w ostatnim zagraniu przed dwuminutowym ostrzeżeniem, co zrujnowało wszelkie szanse na dogrywkę lub zwycięstwo.

„To była złota okazja. Czasami wygrywa się mecze w NFL, a czasami się je oddaje. Dzisiaj ją oddaliśmy” – ubolewał Rodgers.

Z drugiej strony Josh Allen pozostał bezbłędny. Rozgrywający Bills rzucił na 215 jardów i zdobył dwa przyłożenia, a także sam raz wbiegł do strefy końcowej. Rolę kontuzjowanego biegacza Jamesa Cooka przejął Ray Davis, który pokonał 97 jardów w 20 biegach.

Dzięki wygranej Bills powiększyli swoją przewagę w AFC East do 4-2. Z drugiej strony Jets są zagrożeni utratą kontaktu z Bills i miejscami z dziką kartą w AFC z powodu ich rekordu 2-4.