NFL: Ню Йорк Джетс губят и при новия треньор Джеф Улбрих – Аарон Роджърс успява да изкара „Аве Мария

Ню Йорк Джетс все още не могат да спечелят и при новия си старши треньор Джеф Улбрих. Те претърпяха тежко поражение у дома срещу Бъфало Билс – въпреки подвига на Аарон Роджърс

Ню Йорк Джетс загубиха и първия мач под ръководството на новия си старши треньор Джеф Улбрих в НФЛ. В мача в понеделник вечер от шестата седмица отборът, воден от куотърбека Аарон Роджърс, загуби с 20:23 у дома от Бъфало Билс.

През първото полувреме Роджърс отново оправда репутацията си на крал на „Аверите“, като намери Алън Лазард в крайната зона от половината на терена с изтичане на времето, за да изравни резултата при 17:20.

През второто полувреме негативните заглавия бяха главно за ритащите играчи. Тайлър Бас от „Билз“ и Грег Зерлейн от „Джетс“ пропуснаха общо три гола само през последните 30 минути на мача, като особено двата пропуска на Зерлейн бяха поне един твърде много от гледна точка на „Джетс“.

С нетърпение се очакваше как ще се представят „Джетс“ в първия си мач с новия офанзивен плеймейкър Тод Даунинг. Даунинг зае мястото на понижения бивш координатор на нападението Натаниъл Хакет.

Всъщност Ню Йорк успя да движи топката както по земя, така и по въздух много по-добре, отколкото миналия път. Бягащият бек Брис Хол премина границата от 100 ярда за първи път през този сезон.

Освен това и Лазард (114 ярда), и Гарет Уилсън (107) достигнаха трицифрен брой ярдове и отбелязаха по един тъчдаун.

Прихващане на Роджърс решава мача

Роджърс също изигра приличен мач за дълго време, но направи решаващо прехващане в последното разиграване преди двуминутното предупреждение, което провали всички шансове за продължения или победа.

„Това беше златна възможност. Понякога печелиш мачове в НФЛ, а понякога ги отказваш. Днес ние я загубихме“, оплаква се Роджърс.

Джош Алън, от друга страна, остана безупречен. Звездата на куотърбека на Билс хвърли 215 ярда и два тъчдауна, а освен това веднъж сам навлезе в крайната зона. Ролята на контузения бегач Джеймс Кук пое Рей Дейвис, който покри 97 ярда с 20 бягания.

С победата Билс увеличиха преднината си в АФК Изток на 4-2. Джетс, от друга страна, са застрашени да загубят връзката с Билс и местата за „уайлд кард“ в АФК заради резултата си от 2-4.