NFL: Cincinnati Bengals свалят New York Giants

Победата в неделния вечерен мач от Седмица 6 на сезон 2024 в НФЛ бе за Синсинати Бенгалс. Защитата беше особено впечатляваща при победата със 17:7 над Ню Йорк Джайънтс

Поради силното представяне на своята защита, водена от Трей Хендриксън (два сака, две борби за загуба), Синсинати Бенгалс записаха втората си победа през настоящия сезон на НФЛ.

Куотърбекът Джо Бъроу (208 пас ярда, 55 бързи ярда и един бърз тъчдаун) и компания спечелиха със 17:7 на терена на Ню Йорк Джайънтс през 6-ата седмица, за да не изостанат от тях в АФК Север.

Звездният QB се отличи още в първия драйв на мача, като навлезе в ендзоната за 47 ярда, изравнявайки най-дългия тъчдаун в кариерата си. Това беше и единствената точка, отбелязана през първото полувреме.

Даниел Джоунс (205 пас ярда, 56 рутинг ярда, един интерсепшън) и колегите му не успяха да запишат точки на таблото въпреки петте периода на владеене на топката. Четири драйва завършиха с пробив през първото полувреме, а плеймейкърът направи и интерсепшън в червената зона през първата четвърт, който бе отразен от лийнбекара на Бенгалс Джърмейн Прат.

В третата четвърт Ню Йорк започна отново лошо с обръщане на даун, но след това се възползва от грешка на Зак Мос. Джоунс изведе „Джайънтс“ до противниковата крайна зона и Тайрон Трейси пробяга един ярд в нея – изравнителното попадение

NFL: Защитата на Бенгалс е силна – кикърът на Джайънтс Джоузеф пропусна два фийлд гола

Синсинати, за които Джа’Марр Чейс (72 получаващи ярда) и Тий Хигинс (77 получаващи ярда) очаквано изиграха най-голяма роля в пасива, отново поведоха с фийлдгол. Джайънтс пропуснаха да го направят при последвалия удар.

Около две минути преди края Чейс Браун направи разликата с 30-ярдов TD run. Джоунс изведе нападението си отново в обсега на полевия гол, но Грег Джоузеф отново пропусна.

Бенгалс (2-4) ще се изправят срещу препъващия се Кливланд Браунс следващата седмица (пряко предаване в неделя от 19:00 ч.), а Джайънтс (2-4) ще приемат Филаделфия Ийгълс