NFL – Dak Prescott ratuje Dallas Cowboys przed Pittsburgh Steelers

Było blisko: przyłożenie Daka Prescotta w ostatniej minucie meczu poprowadziło Dallas Cowboys do ciężko wywalczonego zwycięstwa 20-17 nad Pittsburgh Steelers.

Ostatecznie był to prawdziwy thriller – z lepszą końcówką dla Dallas Cowboys!

Przyłożenie Daka Prescotta do Jalena Tolberta na 20 sekund przed końcem dało Texans zwycięstwo 20-17 nad Pittsburgh Steelers. Wygrana oznacza, że Cowboys mają teraz rekord 3-2, podobnie jak Steelers.

Prescott rzucił na 352 jardy i dwa przyłożenia, ale rzucił też dwa przechwyty. Rozgrywający Steelers Justin Fields zdobył 127 jardów i dwa podania do strefy końcowej.

Mecz rozpoczął się po 90-minutowym opóźnieniu z powodu złej pogody. Steelers dobrze rozpoczęli, zdobywając 41-jardowy field goal Chrisa Boswella podczas pierwszego drive’u w meczu, aby objąć prowadzenie 3-0.

Ale Cowboys byli na czele w połowie meczu po tym, jak Brandon Aubrey strzelił gole z 55 i 33 jardów.

Kolejna porażka 49ers

Prescott popełnił dwa błędy w pierwszej połowie. Najpierw stracił piłkę po strip-sacku T.J. Watta i Nicka Herbiga, a także rzucił przechwyt

Steelers: 100. sack dla T.J. Watta

Sack Prescotta był wyjątkowym momentem tej nocy w Pittsburghu: T.J. Watt zanotował setny sack w swojej karierze. Jest 44. zawodnikiem w historii, który zanotował 100 sacków w karierze. I tylko Reggie White, ze 100 sackami w 96. meczu w karierze, zrobił to szybciej niż Watt, który potrzebował 109 meczów.

Wokół Fieldsa panowało zamieszanie. W trzeciej kwarcie rozgrywający Steelers został mocno uderzony przez obrońcę Cowboys Tyrusa Wheata po tym, jak już rzucił piłkę.

Fields został przebadany pod kątem wstrząśnienia mózgu, ale był w stanie wrócić na boisko i zakończył drive na pierwsze przyłożenie gospodarzy za sprawą Connora Heywarda. Steelers prowadzili 10-6.

Dallas Cowboys: Dwa przechwyty Daka Prescotta

But the Cowboys uderzyli ponownie, wykonując 90-jardowy drive, aby zdobyć pierwsze przyłożenie tej nocy, aby rozpocząć ostatnią kwartę: Prescott rzucił na 22 jardy do biegnącego Rico Dowdle’a i Cowboys prowadzili 13-10.

Kolejne przechwycenie Prescotta nastąpiło na nieco ponad dziesięć minut przed końcem, gdy Joey Porter Jr. przechwycił szerokie podanie od rozgrywającego.

Steelers wykorzystali zdobycie piłki: Fields poprowadził swoją drużynę w kierunku strefy końcowej i zakończył akcję krótkim podaniem do tight enda Pata Freiermutha, który zaliczył przyłożenie, prowadząc 17-13.

Końcówka była szalona, a mecz zamienił się w thriller: Cowboys dotarli tuż przed strefę końcową i mieli cztery próby zdobycia decydującego przyłożenia. I Prescott faktycznie znalazł szerokiego odbiorcę Jalena Tolberta w ostatniej próbie, aby wygrać mecz.

Steelers i Cowboys: Oto co będzie dalej

Cowboys zmierzą się z Detroit Lions w Week 6 13 października. Steelers również zmierzą się z Las Vegas Raiders w niedzielę