NFL: Джаксънвил постига първа победа от девет месеца насам

На 25-ия си рожден ден куотърбекът Тревър Лоурънс сложи край на дългата суша с Джаксънвил Джагуарс в професионалната футболна лига НФЛ. Благодарение на кикъра Кам Литъл отборът спечели с 37:34 срещу Индианаполис Колтс в неделя, което е първата победа на Джаксънвил от 31 декември 2023 г.

Джагуарите бяха започнали сезона с поражения срещу Маями Долфинс, Кливланд Браунс, Бъфало Билс и Хюстън Тексанс, но сега успяха да обърнат нещата в своя полза. Последният им успех до момента е победата с 26:0 над Каролина Пантърс в предпоследния ден от основния сезон 2023/24 г.

Сблъсъкът с Колтс беше изключително вълнуващ. Джаксънвил увеличи преднината си до 34:20 малко повече от пет минути преди Индианаполис и куотърбекът Джо Флако да изравнят с два тъчдауна. Със 17 секунди на часовника кикърът Литъл изстреля Джагс към победата с 49-ярдов фийлдгол.

Междувременно американецът от германски произход Брандън Коулмън и „Вашингтон Командърс“ празнуваха безапелационна победа с 34:14 над „Кливланд Браунс“. Това беше четвърта победа в пет мача за отбора, воден от атакуващия халф от Берлин. Във вълнуващ двубой Балтимор Рейвънс победиха Синсинати Бенгълс с 41-38 в продълженията навън.