NFL: Chiefs w szoku! Rashee Rice doznaje kontuzji kolana po zderzeniu z Patrickiem Mahomesem

Wide receiver Rashee Rice z Kansas City Chiefs doznał niefortunnej kontuzji w meczu z Los Angeles Chargers w czwartym tygodniu rozgrywek. Rozgrywający Patrick Mahomes, ze wszystkich ludzi, zderzył się ze swoim odbiorcą podań.

Horror news dla panujących mistrzów!

Szeroki odbiornik Rashee Rice, który prowadził odbiorców podań Kansas City Chiefs z 288 jardami odbiorczymi i dwoma przyłożeniami w pierwszych trzech dniach gry, doznał niefortunnej kontuzji w pierwszej kwarcie przeciwko Los Angeles Chargers.

Co ciekawe, 24-latek został nawet kontuzjowany przez jednego ze swoich kolegów z drużyny. Po przechwycie piłki przez rozgrywającego Patricka Mahomesa, Rice rzucił się w pogoń za cornerbackiem Chargers, Kristianem Fultonem, który zdołał przechwycić podanie.

Ulubiony rozgrywający gwiazdy był nawet w stanie dogonić przeciwnika i wybić mu piłkę z rąk, ale został natychmiast wyczyszczony przez Mahomesa, który właśnie wykonał tackle na Fultonie.

Rashee Rice doznaje kontuzji kolana

Drugorundowy pick z 2023 roku musiał zostać przetransportowany z boiska na wózku medycznym.

Jak poinformował Adam Schefter, informator „ESPN”, Chiefs ogłosili wkrótce potem, że Rice doznał kontuzji kolana i że odbiornik będzie wyłączony z gry do końca meczu.

Podczas przerwy Tracy Wolfson z „CBS Sports” zapytał Andy’ego Reida, głównego trenera Chiefs, czy może powiedzieć coś o powadze kontuzji. „Nie, ale nie jest dobrze” – brzmiała krótka odpowiedź. Prawdopodobnie oznacza to, że Rice wypadnie z gry na dłużej.

Byłaby to poważna porażka dla Chiefs. Rice był zdecydowanie najskuteczniejszym odbiorcą podań Kansas City w pierwszych trzech meczach sezonu z 288 jardami odbiorczymi.

Kansas City wygrywa, ale walczy

The Chiefs ostatecznie wygrali z Chargers nawet bez Rice’a, ale zmagali się przez długie fragmenty gry. Po raz pierwszy objęli prowadzenie dopiero po 6:05 minutach gry, gdy Samaje Perine wbiegł w strefę końcową i wyrównał na 17:10. Kolejny drive Chargers zakończył się po sześciu zagraniach. Kansas City nie oddało piłki i pozwoliło zegarowi uciekać.

Chiefs mają niezakłócony rekord 4-0 po czterech meczach.