NFL: Kansas City Chiefs wygrywają z ułomnym Patrickiem Mahomesem

Kansas City Chiefs pogrążyli Cincinnati Bengals w sportowym kryzysie, ale sami nie byli bezbłędni. Pittsburgh Steelers dobrze rozpoczęli sezon od drugiej wygranej. Z kolei Arizona Cardinals zdeklasowali Los Angeles Rams.

Cincinnati Bengals @ Kansas City Chiefs 25:26

W pojedynku dwóch gwiazd rozgrywających Joe Burrowa i Patricka Mahomesa to ten drugi miał dla siebie lepszą końcówkę. Rozstrzygnięcie nastąpiło dopiero w ostatniej sekundzie na korzyść Kansas City Chiefs, gdy Harrison Butker zamienił 51-jardowy field goal.

Obaj wybitni podający popełniali niecodzienne błędy. Mahomes wykonał 18 ze swoich 25 podań, ale zdołał zdobyć tylko 151 jardów. Jego dwa przyłożenia zostały zniwelowane przez dwa przechwyty. Szczególnie warte zobaczenia było to, jak cornerback Bengals CamTaylor-Britt złapał przechwyt jedną ręką.

Gra

Burrowa również charakteryzowała się wahaniami. 23 z jego 36 podań było celnych, co przełożyło się na 258 jardów i dwa przyłożenia. Jednak na początku czwartej kwarty popełnił również fumble, które zostało przeniesione bezpośrednio do strefy końcowej przez przeciwnika Chamarriego Connera. To dało Chiefs prowadzenie 23-22.

Bengals również ponownie objęli prowadzenie dzięki field goalowi Evana McPhersona na niespełna dziesięć minut przed końcem. Ale kiedy Mahomes odzyskał posiadanie na 2:35 minuty przed końcem, umieścił swoją drużynę w odległości bramki terenowej, dając im drugie zwycięstwo w drugim meczu.

Z drugiej strony Bengals mają za sobą kiepski start z dwiema porażkami i będą pod presją w trzecim tygodniu w poniedziałkowym meczu przeciwko Washington Commanders.

Los Angeles Rams @ Arizona Cardinals 10:41

Arizona Cardinals zapewnili sobie pierwsze zwycięstwo w sezonie i zdeklasowali wciąż niepokonanych Los Angeles Rams. Cardinals prowadzili 21:0 na początku drugiej kwarty, zdobywając trzecie przyłożenie w meczu. W połowie trzeciej kwarty przewaga wzrosła do 34:3, co pozwoliło Arizonie utrzymać prowadzenie do końca meczu.

Rozgrywający Cardinals, Kyler Murray, zaliczył galowy występ, wykonując 17 ze swoich 21 podań na 266 jardów i trzy przyłożenia, nie popełniając przy tym żadnej rotacji. Murray osiągnął tym samym doskonały passer rating na poziomie 158,3. Nie tylko gra podaniowa, ale także biegowa Arizony działała i zaowocowała zdobyciem 233 jardów. Sam James Conner zaliczył 122 jardy i przyłożenie. Dennis Gardeck wyróżnił się w obronie trzema sackami.

Rozgrywający Rams Matthew Stafford wykonał 19 z 27 podań na 216 jardów, ale nie zdołał rzucić przyłożenia. Kyren Williams zdobył jedyne przyłożenie dla Los Angeles. W przeciwnym razie gra biegowa Rams nie była czynnikiem z 53 jardami.

Pittsburgh Steelers @ Denver Broncos 13-6

Pittsburgh Steelers również wygrali swój drugi mecz, ale musieli drżeć do ostatniej sekundy. Dopiero gdy rozgrywający Broncos Box Nix rzucił przechwyt w ostatnim zagraniu meczu, zwycięstwo Steelers było idealne.

Justin Fields, rozgrywający Pittsburgha, wykonał 13 ze swoich 20 podań na 117 jardów. Jego przyłożenie do Darnella Washingtona było jedynym przyłożeniem w meczu. Rozgrywający Broncos, Nix, wybór nr 12 w drafcie NFL 2024, był z pewnością skuteczny z 246 jardami podań, ale rzucił też dwa przechwyty.

Broncos generalnie stanęli na własnej drodze w wielu fazach tego meczu. Przyznali w sumie dziewięć kar na 124 jardy. Denver jest teraz bez zwycięstwa po dwóch meczach w tym sezonie. Presja na trenera Seana Paytona, który pracuje z Broncos już drugi sezon, prawdopodobnie wzrośnie.