NFL: Detroit Lions pokonują Los Angeles Rams w dogrywce – Amon-Ra St. Brown blednie w porównaniu

Detroit Lions wygrywają pierwszy mecz w sezonie z Los Angeles Rams, ale rozstrzygnięcie zapada w dogrywce

Los Angeles Rams @ Detroit Lions 20:26 OT

Detroit Lions rozpoczęli nowy sezon NFL od wąskiego zwycięstwa. Drużyna z NFC North pokonała Los Angeles Rams 26:20 w Sunday Night Game w pierwszym dniu meczowym, ale losy spotkania rozstrzygnęły się dopiero w dogrywce.

Po niezbyt wyrównanej pierwszej kwarcie, kopacz Jake Bates kopnął field goal, a Jahmyr Gibbs zdobył przyłożenie jednym jardem biegiem, dając Lions prowadzenie 10:3 w przerwie.

Punkt kulminacyjny meczu nastąpił po przerwie. Rozgrywający Detroit Jared Goff rzucił 52-jardowe przyłożenie do Jamesona Williamsa. Jednak Lions nie byli w stanie utrzymać rzekomo komfortowego prowadzenia 17:3.

Zamiast tego Rams zdołali trzy razy z rzędu trafić do siatki. Kyren Williams (dwu-jardowy bieg), Cooper Kupp (9-jardowe przyłożenie od Matthew Stafforda) i kicker Joshua Karty zdobyli punkty za pomocą field goal.

Prowadzenie 17:3 zamieniło się w deficyt 17:20, który Lions wyrównali field goalem na 17 sekund przed końcem meczu. Następnie skorzystali ze szczęścia przy rzucie monetą w dogrywce. Gospodarze zdobyli piłkę jako pierwsi i zakończyli swój drive jardowym przyłożeniem Davida Montgomery’ego

Amon-Ra St. Brown ledwo się pojawia

Jared Goff wykonał 18 z 28 podań na przyłożenie w pierwszym domowym zwycięstwie w sezonie, ale rzucił też przechwyt.

Jego przeciwnik Stafford również wykonał 34 z 49 podań na 317 jardów z jednym przyłożeniem i jednym przechwytem.

W międzyczasie niemiecki gwiazdor rozgrywający Amon-Ra St. Brown odegrał jedynie podrzędną rolę w meczu. Został rzucony pięć razy przez swojego rozgrywającego i skończył z trzema przechwytami na 13 jardów.

W międzyczasie była to gorzka pigułka dla Rams: już w pierwszej połowie podający Puka Nacua musiał opuścić boisko z problemami z kolanem i już nie wrócił. Lewy tackle Rams Joe Noteboom musiał nawet zostać zniesiony z boiska z kontuzją kostki