Предсезонна подготовка на НФЛ, седмица 1: Джейдън Даниелс дебютира за Командирите

Първата седмица от предсезонната подготовка на НФЛ през 2024 г. все още е в разгара си. Джъстин Фийлдс имаше смесен дебют с Питсбърг Стийлърс, а Майкъл Пеникс младши отпразнува своя дебют

Приготовленията за новия сезон в НФЛ са в ход, като в събота вечер немско време по програмата са включени три мача, последвани от още четири в събота вечер. Специално внимание беше отделено на Джъстин Фийлдс, който направи своя дебют с екипа на Питсбърг Стийлърс.

Chicago Bears @ Buffalo Bills 33:6

Бъфало Билс претърпяха категорично поражение в събота: Чикаго Беърс спечелиха с 33:6. И двата отбора започнаха с постоянните си куотърбекове през първата четвърт. Джош Алън започна за Билс, а Кейлъб Уилямс – за Мечките.

Мечките си осигуриха преднина от 6:0 през първата четвърт с два фийлдгола, но след това денят на Алън вече беше приключил. Той беше заменен от Мич Трубиски. Първата му серия доведе до фийлд гол и по този начин до преднина от 3:6 за Билс.

През второто полувреме „мечките“ наистина се раздвижиха. Уилямс излезе от игра преди края на втората четвърт. С 95 ярда пас и 4/7 той все още водеше в статистиката в края. На негово място влезе Тайсън Бейджънт.

Велус Джоунс вкара първия тъчдаун в мача през третата четвърт, а през последната четвърт Беърс добавиха три тъчдауна. Билс успяха да се противопоставят само с един фийлдгол в третата четвърт.

Washington Commanders @ New York Jets 17:20

В един равностоен двубой във всички фази Ню Йорк Джетс надделя с минималното 20:17. Командирите трябваше да изиграят първия си предсезонен мач без офанзивните си халфове Андрю Уайли и Брандън Колман.

Крис Пол и Трент Скот получиха задачата да защитават новобранеца на Вашингтон Джейдън Даниелс. Той веднага спечели 42 ярда с втория си пас. Няколко минути по-късно отбеляза първия си рутинг тъчдаун, за да даде преднина на Командерите с 6:0, а кикърът Рамиз Ахмед увеличи преднината на 7:0.

Джетс обаче се върнаха през втората четвърт. Тъчдаунът на Джейсън Браунли и допълнителната точка от кика на Зуерлейн изравниха резултата. Два гола от полето, реализирани от Рамиз Ахмед и Зуерлейн, направиха резултата 10:10 на полувремето.

Едва в последната четвърт нещата отново започнаха да се развиват истински. Командирите поведоха с тъчдаун от Майкъл Уайли, но Джетс успяха отново да изравнят. Едва 21 секунди преди края на мача Ню Йорк най-накрая оформи крайния резултат 20:17. Гол на Остин Сейбърт от 37 ярда трябваше да направи разликата.

Houston Texans @ Pittsburgh Steelers 20:12

Дебютът на Джъстин Фийлдс с екипа на „Питсбърг Стийлърс“ вероятно може да се опише просто като „смесен“.

При поражението с 12:20 срещу Хюстън Тексас куотърбекът участва в три драйва, като завърши пет от шестте опита за пас и покри 67 ярда. Фийлдс обаче беше пряко замесен и в две неуспешни атаки, които доведоха до фъмбъли. Той също така беше изхвърлен два пъти.

„Определено се простреляхме в крака“, отбеляза Фийлдс след мача. Съперникът му за стартовата позиция Ръсел Уилсън не игра. Вместо него през по-голямата част от мача на терена беше Кайл Алън, който завърши със статистика 17/23 за 193 ярда, тъчдаун и интерсепшън.

Си Джей Строуд също се появи за кратко за Тексас и отбеляза единствения пас тъчдаун на своя отбор. Танк Дел пренесе паса си в крайната зона за 34-ярдов тъчдаун.

Atlanta Falcons @ Miami Dolphins 13:20

Очакван беше и дебютът на новобранеца Майкъл Пеникс младши за Атланта Фалконс. В отсъствието на Кърк Къзънс изборът от първи кръг през април изигра първите пет драйва от мача, но остана до голяма степен незабележим.

Върхът на представянето му беше пас от 41 ярда към Крис Блеър. „Беше забавно да се съревновавам със съотборниците си – каза Феникс – Играя тази игра от 5-годишен. Нямаше нервност. Никаква нервност. Бях просто готов да започна.“

Наскоро „Соколите“ трябваше да се справят с преждевременното оттегляне на ресивъра Рондейл Мур, който получи сериозна травма на коляното по време на тренировка. В търсене на нов номер три след Дрейк Лондон и Дарнел Муни никой друг ресивър не успя да направи трайно впечатление срещу Маями.

Делфините също бяха без своите звезди, като в игра не се появиха нито Туа Таговайлоа, Тайрик Хил, Джейлен Уодъл, нито двамата бегачи Рахим Мостърт и Де’фон Ахане. За сметка на това един новобранец успя да направи голямо впечатление за първи път.

Бягащият бек Джейлън Райт споделяше бекфилда с Крис Брукс, но играеше много по-забележимо. С десет бягания Райт покри 55 ярда и веднъж навлезе в крайната зона. От страна на приемниците Танър Конър остави своя отпечатък върху играта, като улови три паса за 70 ярда.

Philadelphia Eagles @ Baltimore Ravens 16:13

Ако и двата отбора имат перфектен сезон, двубоят между „Филаделфия Ийгълс“ и „Балтимор Рейвънс“ може да се състои и на Супербоул след шест месеца. Но сега на терена бяха резервните играчи.

Мачът не беше нищо за гурбетчии, а „Гарваните“ по-специално трябва да се надяват Ламар Джаксън да не се контузи след представянето на Джош Джонсън и Девин Лиъри. Балтимор успя да постигне едва 181 ярда в нападение. Лиъри вкара единствения тъчдаун с бягане от един ярд в крайната зона.

Нещата изглеждаха малко по-добре за „орлите“, за които новото попълнение Кени Пикет беше в действие през голяма част от мача. Бившият играч на „Стилър“ намери Уил Шипли със седемярдов пас в крайната зона.