NFL – Игра в залата на славата: Bears побеждават Texans за откриването на сезона – играта е прекратена след 40 минути

Първият мач от НФЛ за сезона през 2024 г. е в историята. За да дадат старт на предсезонната подготовка, Чикаго Беърс победиха Хюстън Тексас в Играта на славата. Мачът обаче беше отменен след малко повече от 40 минути.

Сезонът на НФЛ през 2024 г. започна. За да дадат старт на предсезонната подготовка, Хюстън Тексас и Чикаго Беърс се изправиха един срещу друг в Играта на залата на славата в Кантон (Охайо) в четвъртък вечер.

Тексасците излязоха напред в началото, като Дейвис Милс (102 ярда, един тъчдаун) намери тесния енд Тийгън Киториано за 9-ярдов тъчдаун. През второто тримесечие обаче „мечките“, водени от силния Брет Райпиън (166 ярда пас, три тъчдауна), нанесоха своя удар.

Ветеранът QB хвърли към широкоъгълния ресивър Колин Джонсън (три улова, 57 ярда) за 20-ярдов тъчдаун в крайната зона, Хюстън отговори в лицето на Кам Акерс, преди Райпиън да намери Томи Суини за 22 ярда в крайната зона. Тъй като преди това Хюстън беше постигнал успех и с фийлдгол, Чикаго се прибра в съблекалнята с преднина от 14:17.

След това през второто полувреме нещата придобиха любопитен обрат. Първо Райпиън отново намери Джонсън за петия тъчдаун за деня, преди играта да бъде прекратена 3:31 минути преди края на третата четвърт.

NFL – Мачът в залата на славата между Bears и Texans е отменен след около 35 минути

Поради гръмотевичната буря и светкавиците съдиите първоначално решиха да вземат почивка, но след малко повече от 30 минути стана ясно, че мачът няма да продължи.

„НФЛ взе правилното решение предвид мълниите в района, което беше добре да се види“, заяви старши треньорът на „Беърс“ Мат Еберфлус, който, подобно на колегата си ДеМеко Райън, даде почивка на стартовите си играчи след мача.

Следващият мач и за двата отбора е след две седмици. Беърс ще се изправят срещу Бенгълс на 17 август от 19:00 ч., докато Тексас ще играят с Джайънтс по същото време.