NFL – Poniedziałkowy mecz nocny: Aaron Rodgers bez szans w meczu Jets z 49ers

Aaron Rodgers powrócił! Ale jego powrót po poważnej kontuzji nie był udany

Aaron Rodgers wrócił na boisko rok po tym, jak doznał poważnej kontuzji w meczu otwarcia poprzedniego sezonu, ale nie miał szans w swoim powrocie z New York Jets.

Gang Green zasłużenie przegrał 19:32 z San Francisco 49ers. 16:7 na korzyść Niners na przerwie, po tym jak Jets prowadzili 7:3 po pierwszej kwarcie dzięki przyłożeniu Breece’a Halla.

Ostatecznie jednak czterokrotny MVP sezonu zasadniczego, który doznał zerwania ścięgna Achillesa na początku pierwszego meczu w zeszłym sezonie, został wyraźnie pokonany.

Będąc z powrotem na boisku „czuje się świetnie”, powiedział Rodgers pomimo porażki. Jest „bardzo wdzięczny”, że znów może grać: „Tak wielu ludzi pomogło mi dojść do tego punktu”. Zajęło to kilka chwil, ale „kiedy rzuciłem kilka piłek, poczułem się dobrze” – dodał.

Statystyki rozgrywającego były również przeciętne: 13/21 na 167 jardów i przyłożenie z przechwytem. Ciekawostka: Rodgers również w tym meczu sacknął Leonarda Floyda, ale tym razem bez żadnych konsekwencji dla 40-latka.

Jego przyłożenie do Allena Lazarda nastąpiło dopiero na 7:26 przed końcem.

49ers, którzy niedawno przegrali z Kansas City Chiefs w Super Bowl, byli również w stanie poradzić sobie z krótkoterminową nieobecnością Christiana McCaffreya z powodu kontuzji.

Rozgrywający Niners Brock Purdy nie zdobył przyłożenia, ale nie rzucił też przechwytu, a jego 19/29 podania na 231 jardów również były imponujące. Jordan Mason i Debo Samuel Jr. zdobyli dwa przyłożenia dla gospodarzy.

Kicker Jake Moody zrobił resztę z sześcioma field goalami.