NFL – Hall of Fame Game: Bears pokonują Texans na otwarcie sezonu – mecz odwołany po 40 minutach

Pierwszy mecz NFL sezonu 2024 przeszedł do historii. Na rozpoczęcie okresu przedsezonowego Chicago Bears pokonali Houston Texans w Hall of Fame Game. Mecz został jednak odwołany po nieco ponad 40 minutach.

Rozpoczął się sezon NFL 2024. Na inaugurację sezonu przedsezonowego, Houston Texans i Chicago Bears zmierzyli się ze sobą w Hall of Fame Game w Canton (Ohio) w czwartkową noc.

Texans wcześnie wyszli na prowadzenie, a Davis Mills (102 jardy, jedno przyłożenie) znalazł tight end Teagan Quitoriano na 9-jardowe przyłożenie. Jednak w drugiej kwarcie Bears, prowadzeni przez silnego Bretta Rypiena (166 jardów, trzy przyłożenia), odrobili straty.

Weteran QB rzucił do szerokiego odbiorcy Collina Johnsona (trzy przyłożenia, 57 jardów) na 20-jardowe przyłożenie w strefie końcowej, Houston odpowiedziało w osobie Cama Akersa, zanim Rypien znalazł Tommy’ego Sweeneya na 22 jardy w strefie końcowej. Ponieważ Houston również wcześniej zdobyło field goal, Chicago zeszło do szatni z prowadzeniem 14:17.

W drugiej połowie sprawy przybrały ciekawy obrót. Najpierw Rypien ponownie znalazł Johnsona na piąte przyłożenie tego dnia, zanim mecz został przerwany na 3:31 minuty przed końcem trzeciej kwarty.

NFL – Hall of Fame Game pomiędzy Bears i Texans odwołany po około 35 minutach

Z powodu burzy i wyładowań atmosferycznych sędziowie początkowo zdecydowali się na przerwę, ale po nieco ponad 30 minutach było jasne, że mecz nie będzie kontynuowany.

„NFL podjęło właściwą decyzję, biorąc pod uwagę błyskawice w okolicy, co dobrze było zobaczyć” – powiedział główny trener Bears Matt Eberflus, który podobnie jak jego odpowiednik DeMeco Ryan, odpoczął po meczu.

Następny mecz dla obu drużyn odbędzie się za dwa tygodnie. Bears zmierzą się z Bengals 17 sierpnia o godzinie 19:00, natomiast Texans o tej samej porze zagrają z Giants.