NFL Preseason, tydzień 1: Jayden Daniels debiutuje w Commanders

Pierwszy tydzień preseasonu NFL 2024 wciąż trwa. Justin Fields miał mieszany debiut z Pittsburgh Steelers, a Michael Penix Jr. świętował swój debiut

Przygotowania do nowego sezonu NFL trwają, z trzema meczami w programie w sobotę wieczorem czasu niemieckiego, a następnie czterema kolejnymi w sobotę wieczorem. Szczególną uwagę poświęcono Justinowi Fieldsowi, który zadebiutował w drużynie Pittsburgh Steelers.

Chicago Bears @ Buffalo Bills 33:6

Buffalo Bills ponieśli w sobotę wyraźną porażkę: Chicago Bears wygrali 33-6.Obie drużyny rozpoczęły w pierwszej kwarcie ze swoimi etatowymi rozgrywającymi. Josh Allen rozpoczął dla Bills, a Caleb Williams dla Bears.

Bears zapewnili sobie prowadzenie 6-0 w pierwszej kwarcie dzięki dwóm field goalom, ale wtedy dzień Allena już się skończył. Został on zastąpiony przez Mitcha Trubisky’ego. Jego pierwsza seria doprowadziła do field goala, a tym samym do prowadzenia 3:6 dla Bills.

Bears naprawdę rozkręcili się w drugiej połowie. Williams wypadł przed końcem drugiej kwarty. Z 95 jardami podaniowymi i 4/7 wciąż prowadził w statystykach. Za niego wszedł Tyson Bagent.

Velus Jones zdobył pierwsze przyłożenie w meczu w trzeciej kwarcie, a Bears dołożyli trzy przyłożenia w ostatniej odsłonie. Bills byli w stanie przeciwstawić się temu tylko field goalem w trzeciej kwarcie.

Washington Commanders @ New York Jets 17:20

W wyrównanym pojedynku we wszystkich fazach, New York Jets nieznacznie zwyciężyli 20:17. Commanders musieli rozegrać swój pierwszy mecz przedsezonowy bez swoich ofensywnych tackli Andrew Wylie i Brandona Colemana.

Chris Paul i Trent Scott mieli za zadanie chronić debiutanta Jaydena Danielsa. Już w drugim podaniu zdobył 42 jardy. Kilka minut później zdobył swoje pierwsze przyłożenie, dając Commanders prowadzenie 6:0, a kopacz Ramiz Ahmed zwiększył przewagę do 7:0.

Jets wrócili jednak do gry w drugiej kwarcie. Przyłożenie Jasona Brownlee i dodatkowy punkt Zuerleina Kicka wyrównały wynik. Dwa field goale Ramiza Ahmeda i Zuerleina dały wynik 10:10 na półmetku.

Dopiero w ostatniej kwarcie sprawy nabrały tempa. Commanders objęli prowadzenie po przyłożeniu Michaela Wileya, ale Jets zdołali ponownie wyrównać. Dopiero na 21 sekund przed końcem meczu Nowy Jork ostatecznie wyrównał wynik na 20:17. O zwycięstwie zadecydował field goal Austina Seiberta z 37 jardów.

Houston Texans @ Pittsburgh Steelers 20:12

Debiut Justina Fieldsa w barwach Pittsburgh Steelers można chyba określić po prostu jako „mieszany”.

W przegranym 12:20 meczu z Houston Texans rozgrywający brał udział w trzech drive’ach, kończąc pięć z sześciu prób podań i pokonując 67 jardów. Jednak Fields był również bezpośrednio zaangażowany w dwa nieudane snapy, które doprowadziły do fumble. Został również dwukrotnie zsackowany.

„Zdecydowanie strzeliliśmy sobie w stopę” – zauważył Fields po meczu. Jego rywal o miejsce w składzie, Russell Wilson, nie zagrał. Zamiast tego, Kyle Allen był na boisku przez większą część meczu, kończąc z linią statystyczną 17/23 na 193 jardy, przyłożenie i przechwyt.

C.J. Stroud również krótko wystąpił dla Texans i zdobył jedyne przyłożenie dla swojej drużyny. Tank Dell przeniósł swoje podanie do strefy końcowej, zdobywając 34-jardowe przyłożenie.

Atlanta Falcons @ Miami Dolphins 13:20

Bardzo oczekiwany był również debiut debiutanta Michaela Penixa Jr. dla Atlanta Falcons. Pod nieobecność Kirka Cousinsa, pierwszorundowy pick z kwietnia zagrał w pierwszych pięciu drive’ach meczu, ale pozostał w dużej mierze niepozorny.

Najważniejszym punktem jego występu było 41-jardowe podanie do Chrisa Blaira. „Fajnie było rywalizować z kolegami z drużyny” – powiedział Penix – „Gram w tę grę odkąd skończyłem 5 lat. Żadnego zdenerwowania. Żadnej tremy. Byłem po prostu gotowy do gry.”

The Falcons musieli ostatnio poradzić sobie z przedwczesnym odejściem na emeryturę rozgrywającego Rondale’a Moore’a, który doznał poważnej kontuzji kolana podczas treningu. W poszukiwaniu nowego numeru trzy za Drake’iem Londonem i Darnellem Mooneyem, żaden inny receiver nie był w stanie wywrzeć trwałego wrażenia przeciwko Miami.

Dolphins byli również pozbawieni swoich gwiazd, ponieważ ani Tua Tagovailoa, Tyreek Hill, Jaylen Waddle, ani dwaj running backowie Raheem Mostert i De’Von Achane nie wystąpili. Zamiast tego debiutant był w stanie zrobić duże wrażenie po raz pierwszy.

Biegacz Jaylen Wright dzielił pole z Chrisem Brooksem, ale grał znacznie bardziej zauważalnie. W dziesięciu biegach Wright pokonał 55 jardów i raz wbiegł do strefy końcowej. Po stronie odbiorników, Tanner Conner odcisnął swoje piętno na grze, łapiąc trzy podania na 70 jardów.

Philadelphia Eagles @ Baltimore Ravens 16:13

Jeśli obie drużyny będą miały perfekcyjny sezon, to pojedynek pomiędzy Philadelphia Eagles i Baltimore Ravens może równie dobrze odbyć się w Super Bowl za pół roku. Teraz jednak na boisku pojawili się rezerwowi.

Mecz nie był niczym dla smakoszy, a Ravens w szczególności powinni mieć nadzieję, że Lamar Jackson nie dozna kontuzji po występie Josha Johnsona i Devina Leary’ego. Baltimore zdobyło zaledwie 181 jardów ofensywnych. Leary zdobył jedyne przyłożenie, wbiegając jednym jardem w strefę końcową.

Sytuacja wyglądała nieco lepiej dla Eagles, dla których nowy podpis Kenny Pickett był w akcji przez dużą część meczu. Były Steeler znalazł Willa Shipleya z siedmiojardowym podaniem w strefie końcowej.