NFL: Cincinnati Bengals pokonują New York Giants

Zwycięstwo w niedzielnym meczu 6. tygodnia sezonu NFL 2024 odnieśli Cincinnati Bengals. Obrona była szczególnie imponująca w wygranej 17-7 nad New York Giants

Dzięki mocnemu występowi obrony prowadzonej przez Treya Hendricksona (dwa sacki, dwa tackles for loss), Cincinnati Bengals odnieśli drugie zwycięstwo w bieżącym sezonie NFL.

Rozgrywający Joe Burrow (208 jardów podaniowych, 55 jardów w biegu i jedno przyłożenie w biegu) i spółka wygrali 17-7 z New York Giants w 6. tygodniu, aby utrzymać się na północy AFC.

Gwiazdor QB odcisnął swoje piętno na pierwszym prowadzeniu w meczu, wbiegając do strefy końcowej na 47 jardów, wyrównując najdłuższy bieg przyłożenia w swojej karierze. Były to również jedyne punkty zdobyte w pierwszej połowie.

Daniel Jones (205 jardów podaniami, 56 jardów biegiem, jedno przechwycenie) i jego koledzy nie zdołali zdobyć punktów pomimo pięciu okresów posiadania piłki. Cztery akcje zakończyły się puntem w pierwszej połowie, a rozgrywający zaliczył także przechwyt w czerwonej strefie w pierwszej kwarcie, który został złapany przez obrońcę Bengals Germaine’a Pratta.

Nowy Jork zaliczył kolejny słaby start w trzeciej kwarcie z obrotem na minusie, ale potem wykorzystał fumble Zacka Mossa. Jones poprowadził Giants do przeciwnej strefy końcowej, a Tyrone Tracy przebiegł do niej ponad jard – wyrównanie

NFL: Mocna obrona Bengals – kopacz Giants Joseph pudłuje dwa field goale

Cincinnati, dla których zgodnie z oczekiwaniami największą rolę w grze podaniowej odegrali Ja’Marr Chase (72 jardy odbiorów) i Tee Higgins (77 jardów odbiorów), ponownie objęło prowadzenie dzięki field goalowi. Giants spudłowali podczas kolejnego drive’u.

Na około dwie minuty przed końcem Chase Brown zrobił różnicę 30-jardowym TD runem. Jones poprowadził swój atak z powrotem w pole punktowe, ale Greg Joseph ponownie spudłował.

Bengals (2-4) zmierzą się w przyszłym tygodniu z potykającymi się Cleveland Browns (relacja na żywo w niedzielę o 19:00), podczas gdy Giants (2-4) będą gościć Philadelphia Eagles