NFL: Детройтските лъвове победиха Лос Анджелис Рамс в извънредно време – Амон-Ра Сейнт Браун бледнее в сравнение с тях

Детройтските лъвове печелят първия си мач за сезона срещу Лос Анджелис Рамс, но решението е взето в извънредно време

Лос Анджелис Рамс @ Детройт Лъвове 20:26 ОТ

Детройтските лъвове започнаха новия сезон в НФЛ с минимална победа. Отборът от NFC North победи Лос Анджелис Рамс с 26:20 в Sunday Night Game в първия ден от мача, но срещата бе решена едва в продълженията.

След доста неравностойна първа четвърт кикърът Джейк Бейтс вкара фийлдгол, а Джахмир Гибс отбеляза тъчдаун от един ярд, за да даде на Лъвовете преднина от 10:3 на почивката.

Най-важното събитие в мача дойде след почивката. Куотърбекът на Детройт Джаред Гоф хвърли 52-ярдов тъчдаун пас към Джеймсън Уилямс. Лъвовете обаче не успяха да запазят уж комфортната си преднина от 17:3.

Вместо това „овните“ успяха да се разпишат три пъти поред. Кайрън Уилямс (бягане от два ярда), Купър Куп (9-ярдов тъчдаун пас от Матю Стафорд) и кикърът Джошуа Карти вкараха чрез фийлдгол.

Преходът от 17:3 се превърна в дефицит от 17:20, който лъвовете изравниха с фийлдгол 17 секунди преди края на мача. След това те се възползваха от късмета при хвърлянето на монетата в продълженията. Домакините първи получиха топката и завършиха атаката си с тъчдаун от един ярд, изпълнен от Дейвид Монтгомъри

Амон-Ра Сейнт Браун почти не се появява

Джаред Гоф завърши 18 от 28 паса за тъчдаун при първата домакинска победа за сезона, но хвърли и интерсепшън.

Неговият опонент Стафорд също завърши 34 от 49 паса за 317 ярда с един тъчдаун и един интерсепшън.

Междувременно немският звезден ресивър Амон-Ра Сейнт Браун изигра само подчинена роля в мача. Той беше хвърлен пет пъти от своя куотърбек и в крайна сметка завърши с три улови за 13 ярда.

В същото време това беше горчиво хапче за Овните: още през първото полувреме приемникът на пасове Пука Накуа трябваше да напусне терена с проблеми в коляното и не се завърна. Левият бек на „овните“ Джо Нотебум дори трябваше да бъде изнесен от терена с контузия на глезена