NFL: Chiefs шок! Раши Райс получава травма на коляното след сблъсък с Патрик Махоумс

Широкият ресивър Раши Райс от Канзас Сити Чийфс получи неприятна контузия в мача срещу Лос Анджелис Чарджърс в четвъртата седмица. Куотърбекът Патрик Махоумс се блъсна в своя приемник на пасове.

Ужасни новини за действащите шампиони!

Уайд рисийвърът Раши Райс, който оглавяваше пас рисийвърите на Канзас Сити Чийфс с 288 получени ярда и два тъчдауна през първите три дни на играта, получи нещастна контузия в първата четвърт срещу Лос Анджелис Чарджърс.

Любопитното е, че 24-годишният играч дори беше контузен от един от собствените си съотборници. След прекъсване на играта от страна на куотърбека Патрик Махоумс Райс преследваше корнербека на Чарджърс Кристиан Фултън, който успя да пресече паса.

Любимият плеймейкър на звездата дори успя да настигне противника си и да избие топката от ръцете му, но веднага беше изчистен от Махоумс, който току-що беше направил рамо на Фултън.

Раши Райс получава контузия на коляното

Вторият избор от 2023 г. трябваше да бъде транспортиран от терена в медицинска количка.

Както съобщи вътрешният наблюдател на „ESPN“ Адам Шефтър, малко след това шефовете обявиха, че Райс е получил травма на коляното и че приемникът ще отсъства до края на мача.

По време на почивката на полувремето Трейси Уолфсън от „CBS Sports“ попита Анди Рийд, старши треньора на „вождовете“, дали може да каже нещо за сериозността на контузията. „Не, но не е добре“, беше краткият отговор. Това вероятно означава, че Райс ще отсъства за по-дълго време.

Това би било сериозна пречка за Шефовете. Райс беше далеч най-ефективният получател на пасове в Канзас Сити в първите три мача от сезона с 288 получени ярда.

Канзас Сити печели, но се бори

В крайна сметка Шефовете спечелиха срещу Чарджърс дори без Райс, но се бореха в дълги периоди от мача. Те поведоха за първи път едва 6:05 минути преди края на мача, когато Самайе Перин нахлу в крайната зона и направи резултата 17:10. Следващият опит на „Чарджърс“ завърши след шест разигравания. Канзас Сити не върнаха топката и оставиха времето да изтече.

След четири мача Шефовете имат безупречен рекорд от 4-0.