NFL: Съдията обяснява спорното решение в мача между Chiefs и Falcons

Канзас Сити Чийфс имаха късмет със съдиите при победата си с 22:17 над Атланта Фалконс. Сега те се обясняват след края на мача.

„Шефовете на съдиите“ от Канзас Сити отново имаха успех.

Канзас Сити Чийфс вече са обект на подигравки в интернет, тъй като през настоящия сезон на НФЛ те по-често имат късмет с решенията на съдиите.

През втората седмица беше пренебрегнато решаващо за мача задържане на топката при минималната победа с 26:25 над Синсинати Бенгалс. През третата седмица срещу Атланта Фалконс отново имаше поне една спорна сцена в полза на Шефовете.

При победата с 22:17 потенциален тъчдаун на Кайл Питс от „Соколите“ беше осуетен, когато той беше повален с глава от Брайън Кук, защитник на „Шефовете“, без да погледне топката. Топката все още беше във въздуха. Съдиите не отсъдиха тази сцена като нарушение на пас

Съдиите от НФЛ: „Правим всичко възможно “

Това беше момент, който промени хода на играта. Оставаха 4:30 минути до края на четвъртата четвърт. Беше трети даун, на няколко ярда от крайната зона. За мнозина действието на Кук очевидно заслужаваше наказание.

Но нямаше „PI“. Съдията Трей Блейк обясни решението след мача, като каза, че отговорният асистент на съдията не е видял нарушение: „Трябва да решим това в реално време. От ъгъла, който имаха моите колеги, беше решено, че няма фаул. Направихме всичко възможно, за да вземем решение.“

Ситуациите с пресичане на пас вече не могат да се разглеждат впоследствие, съдиите трябва да решат веднага дали става въпрос за ПИ или не.

В резултат на това Шефовете са с баланс 3-0 през сезона. Треньорът на Соколите Рахим Морис се въздържа да коментира критично съдиите след мача от страх от евентуални последствия от страна на лигата: „Харесвам парите си.“