NFL – Канзас Сити Шефс побеждават Атланта Фалконс, но отново има спорове със съдиите

Шефовете на Канзас Сити остават непобедени срещу Атланта Фалконс, но отново се борят

Шефовете на Канзас Сити остават непобедени в НФЛ. В неделния вечерен мач от третата седмица победителите в Супербоул спечелиха с 22:17 при гостуването си на Атланта Фалконс. Мачът обаче не беше непременно футболна приумица.

Шефовете дължаха победата си преди всичко на своята защита, която успешно отрази няколко атаки на домакините в последните минути на мача. Малко преди края „соколите“ бяха на шест ярда от крайната зона, но нито един от четирите им опита не беше успешен.

Предполагаемата дузпа за пресичане на пас срещу шефовете, която не беше дадена в тази фаза – при хвърляне от Кърк Къзънс към Кайл Питс – предизвика недоволство, особено сред феновете в мрежата.

Забележка: Въпреки това наказанието за „груб пас“ срещу Шефовете, което на свой ред даде на Соколите 15 ярда и важен първи даун, също предизвика дискусия преди това.

Тачдауните на „Соколите“ бяха реализирани с пас от 14 ярда от Кърк Къзънс към Дрейк Лондон и бягане от един ярд на Биджан Робинсън.

За Шефовете Раши Райс и наскоро преподписалият с отбора Джуджу Смит-Шустър хванаха по 13-ярдови тъчдаун пасове от Патрик Махоумс.

Келс отново не е добър в играта

Махомес завърши 26 от 39 паса за 217 ярда и два тъчдауна, но претърпя още едно прекъсване. Неговият колега Къзънс хвърли 20 от 29 паса за 230 ярда, един тъчдаун и също един интерсепшън.

Звездата на шефовете Травис Келсе отново не изживя страхотен ден. Той беше хвърлен пет пъти и в крайна сметка завърши с четири улови за общо 30 ярда.

По време на почивката на полувремето старши треньорът Анди Рийд обясни по „Ен Би Си“, че отборът трябва да „вкара Келсе повече в игра“. Това обаче не проработи особено в отсъствието на приятелката му Тейлър Суифт. 34-годишният Келсе все още чака първия си тъчдаун за сезона