NFL: Канзас Сити Шефс печелят с несъвършен Патрик Махомес

Канзас Сити Шефове потапя Синсинати Бенгалс в спортна криза, но в никакъв случай не са безгрешни. Питсбърг Стийлърс започнаха добре сезона с втората си победа. А Аризона Кардиналс превъзхождаха Лос Анджелис Рамс.

Cincinnati Bengals @ Kansas City Chiefs 25:26

В двубоя между двамата звездни куотърбека Джо Бъроу и Патрик Махоумс последният имаше по-добър край за себе си. Решението бе взето едва в последната секунда в полза на Канзас Сити Чийфс, когато Харисън Бъткър реализира 51-ярдов фийлдгол.

Двамата изявени пасажери допуснаха необичайни грешки. Махоумс завърши 18 от своите 25 паса, но успя да спечели само 151 ярда. Двата му тъчдаун паса бяха компенсирани от две прекъсвания. Особено внимание заслужаваше начинът, по който корнербекът на Бенгалс КамТейлър-Брит улови прехващане с една ръка.

Играта на Бъроу също се характеризираше с колебания. 23 от 36-те му паса бяха в целта, което доведе до спечелването на 258 ярда и два тъчдауна. В началото на четвъртата четвърт обаче той направи и фъмбъл, който бе пренесен директно в крайната зона от противника Чамари Конър. Това даде на шефовете преднина от 23:22.

Бенгалите също поведоха отново с гол на Еван Макферсън малко по-малко от десет минути преди края. Но когато Махоумс си възвърна владението 2:35 минути преди края, той постави отбора си на разстояние от фийлдгол, с което им осигури втора победа във втория мач.

Бенгалс, от друга страна, започнаха лошо с две загуби и ще бъдат под напрежение през третата седмица в мача в понеделник вечер срещу Вашингтон Командърс.

Los Angeles Rams @ Arizona Cardinals 10:41

Кардиналите от Аризона си осигуриха първата победа за сезона и надиграха все още безпогрешния отбор на Лос Анджелис Рамс. Кардиналите направиха 21:0 в началото на втората четвърт с третия си тъчдаун в мача. В средата на третата четвърт преднината бе увеличена до 34:3, което позволи на Аризона да запази преднината си до края на мача.

Куотърбекът на „Кардиналите“ Кайлър Мъри се представи гала-представление, като изпълни 17 от своите 21 паса за 266 ярда и три тъчдауна, без да допусне обрат. По този начин Мъри постигна перфектен пас рейтинг от 158,3. Не само пасът, но и играта на Аризона с бягане проработи и доведе до спечелването на 233 ярда. Само Джеймс Конър се отчете със 122 ярда и един тъчдаун. Денис Гардек се отличи в защита с три сака.

Куотърбекът на Овните Матю Стафорд изпълни 19 от 27-те си паса за 216 ярда, но не успя да хвърли тъчдаун. Кайрън Уилямс бяга за единствения тъчдаун за Лос Анджелис. Иначе обаче бягащата игра на Овните не беше фактор с 53 ярда.

Pittsburgh Steelers @ Denver Broncos 13-6

Питсбърг Стийлърс спечелиха и втория си мач, но трябваше да треперят до последната секунда. Едва когато куотърбекът на Бронкос Бокс Никс хвърли прехващане в последното разиграване на мача, победата на Стийлърс беше перфектна.

Джъстин Фийлдс, куотърбекът на Питсбърг, завърши 13 от 20-те си паса за 117 ярда. Неговият тъчдаун пас към Дарнел Уошингтън беше единственият тъчдаун в мача. Куотърбекът на Бронкос Никс, избор № 12 в Драфта на НФЛ през 2024 г., със сигурност беше ефективен с 246 ярда пас, но хвърли и два интерсепшъна.

Като цяло Бронкос стояха на пътя си в много фази на този мач. Те допуснаха общо девет наказания за 124 ярда. Денвър вече е без победа след два мача през този сезон. В резултат на това натискът върху старши треньора Шон Пейтън, който е във втория си сезон с Бронкос, вероятно ще се увеличи.