NFL – Дак Прескот спасява Далас Каубойс в Питсбърг Стийлърс

Това беше близо: тъчдаунът на Дак Прескот в последната минута изведе Далас Каубойс до трудна победа с 20:17 над Питсбърг Стийлърс.

В крайна сметка това беше истински трилър – с по-добър край за Далас Каубойс!

Тъчдаун пасът на Дак Прескот към Джелен Толбърт 20 секунди преди края даде победа на Тексас с 20:17 над Питсбърг Стийлърс. Победата означава, че Каубоите вече имат рекорд от 3-2, както и Стийлърс.

Прескот хвърли 352 ярда и два тъчдауна, но хвърли и два интерсепшъна. Куотърбекът на „Стийлърс“ Джъстин Фийлдс постигна общо 127 ярда и два паса в крайната зона.

Мачът започна след 90-минутно закъснение заради лошото време. Стийлърс започнаха добре, като вкараха 41-ярдов фийлдгол на Крис Босуел още в първата част на мача и поведоха с 3:0.

Но Каубоите бяха напред на полувремето, след като Брандън Обри вкара фийлдголове от 55 и 33 ярда.

Следната неприятност за 49-те

Прескот извърши две обръщания през първото полувреме. Първо той загуби топката при събаряне от страна на Ти Джей Уат и Ник Хербиг, а също така хвърли интерсепшън

Steelers: 100-тен сак за Ти Джей Уат

Сакът на Прескот беше специален момент тази нощ в Питсбърг: Ти Джей Уат записа 100-ия сак в кариерата си. Той е 44-ият играч в историята, който записва 100 сака в кариерата си. И само Реджи Уайт, със 100 сака в 96-ия си мач в кариерата, го направи по-бързо от Уат, който се нуждаеше от 109 мача.

Около Фийлдс цари смут. През третата четвърт плеймейкърът на „Стийлърс“ беше ударен силно от защитника на „Каубойс“ Тайръс Уит, след като вече беше хвърлил топката.

Фийлдс беше тестван за сътресение, но успя да се върне на терена и завърши драйв за първия тъчдаун на домакините чрез Конър Хейуърд. Стийлърс поведе с 10:6.

Далас Каубойс: Две прекъсвания на Дак Прескот

Но Каубоите отвърнаха на удара, като в началото на последната четвърт завършиха 90-ярдов драйв за първия си тъчдаун за вечерта: Прескот хвърли за 22 ярда към бегача Рико Даудъл и Каубоите поведоха с 13:10.

Следващото прекъсване на Прескот дойде малко повече от десет минути преди края, когато Джоуи Портър младши пресече широк пас от плеймейкъра.

И Стийлърс се възползваха от спечелената топка: Фийлдс поведе отбора си към крайната зона и завърши атаката с къс пас към тесния енд Пат Фрайермут, който завърши тъчдауна за преднина от 17:13.

Краят беше див и мачът се превърна в трилър: Каубоите стигнаха до непосредствена близост до крайната зона и имаха четири опита да отбележат решителния тъчдаун. И Прескот действително намери широкообхватния ресивър Джейлън Толбърт при последния опит, за да спечели мача.

Стилърс и Каубойс: Ето какво ще се случи след това

Коубоите се изправят срещу Детройт Лайънс през 6-ата седмица на 13 октомври. Стийлърс също се изправят срещу Лас Вегас Рейдърс в неделя