НФЛ – Ню Йорк Джетс накараха Ню Инглънд Пейтриътс да се подмокрят – Аарон Роджърс блести

Аарон Роджърс се завръща за първия си домакински мач след тежка контузия – и блести като за последно.

Така вероятно си е представял Аарон Роджърс завръщането си на стадион „Метлайф“. За първи път след тежката си контузия в първия мач от предсезонната подготовка на НФЛ 40-годишният Роджърс се завърна на домашна земя като стартов куотърбек – и то с пълен успех.

За да даде старт на третия ден от мача, Ню Йорк Джетс победиха ясно и категорично Ню Инглънд Пейтриътс с 24:3 в сблъсък от дивизията АФК Изток.

Докато на стадиона звучаха скандирания „Аарон Роджърс“, плеймейкърът изпълни 27 от 35 паса за 281 ярда и два тъчдауна. Не му се наложи да приеме нито едно прекъсване, като вместо това показа прецизността от предишните си дни. А-Род хвърли тъчдаун пасове към Алън Лазард и Гарет Уилсън, а Брис Хол също нахлу в крайната зона.

Радващо и от гледна точка на Джетс: защитата се представи доминиращо и с изключение на гола във втората четвърт не допусна нищо.

Патриотите с куотърбек Джейкъби Брисет, от друга страна, изобщо не се раздвижиха и успяха да направят 40 ярда със само четири първи дауна през цялото първо полувреме. От 2000 г. насам Патриотите не са имали по-малко първи дауншове за полувреме.

Брисет завърши общо дванадесет от 18 паса за 98 ярда. Малко повече от четири минути преди края на срещата той беше заменен от новобранеца Дрейк Мей, който дебютира в НФЛ. Четири от осемте паса за 22 ярда намериха получател.

Това беше второто поражение на Ню Инглънд за сезона, а Джетс вече имат две победи и една загуба.