Кам Нютън с кошмарен мач при поражението срещу Маями Долфинс

Quarterback Cam Newton experiences his Waterloo in the defeat of his Carolina Panthers at the Miami Dolphins. След сензационен успех в началото, „Super-Cam“ се проваля във всичко, което следва. В крайна сметка той трябва да седне на пейката – но и резервата му се представя зле.

Мюнхен/Маями – Маями Долфинс победи Каролина Пантърс с 33:10 (21:10) в 12-ия мач от НФЛ и постигна четвъртата си поредна победа.

За „Пантерите“ обаче куотърбекът Кам Нютън имаше ден, който забрави в третия си мач след завръщането си: След доброто начало с бърз тъчдаун, той хвърли първите си два интерсепшъна след завръщането.

Като цяло Нютън завърши само пет от 21-те си опита за пас и получи само 92 ярда. Освен това Нютън получи незабележителните пет ярда за бързане. В последната четвърт Нютън дори беше оставен на пейката заради лошото представяне (5,8 пасър рейтън) и големия дефицит.

Неговият колега Туа Таговайлоа показа концентрирано представяне: 27 от неговите 31 паса бяха завършени за общо 230 ярда и един тъчдаун.

Делфините започват с тъчдаун от пунтовия блок

Първият тъчдаун в мача бе дело на Делфините: Пунтът на Пантерите в собствената им крайна зона бе блокиран от специалния отбор на Маями. Джъстин Колман вкара топката в крайната зона, за да даде преднина на домакините след малко повече от пет минути.

Но Нютън отговори със силна игра, като първо изведе отбора си до крайната зона с пас от 64 ярда, а след това сам вкара тъчдаун от един ярд.

Прихващанията на Кам Нютън подготвиха почвата за поражението

32-годишният играч се справи още по-зле в първия мач от втората четвърт, когато хвърли първия си интерсепшън за сезона. Вместо това пасът, предназначен за Роби Андерсън, е уловен от защитника на „Делфините“ Джевон Холанд. И стана още по-лошо: още при следващото притежание на топката Ксавиен Хауърд пресече друг катастрофален пас на Нютън.

Делфините използваха обрата за втория си тъчдаун в мача чрез Джейлън Уодъл след 9-ярдов пас от Таговайлоа.

Преди полувремето Маями се изстреля напред с 21:7, след като Майлс Гаскин пробяга три ярда, но грешна стъпка на „Делфините“ даде на „Пантерите“ полеви гол, отбелязан от кикъра Зейн Гонзалес в последната секунда на първото полувреме.

Уокър влиза на мястото на Нютън – и хвърля прехващане

И през третата четвърт малко неща не вървяха както трябва за нападението на „Пантерите“ и Нютън. Вместо това Гаскин увеличи преднината на „Делфините“ с втория си тъчдаун за деня.

През последната четвърт два гола от кикър на делфините Джейсън Сандърс осигуриха крайния резултат, а Пи Джей Уокър замени безпомощния Нютън като куотърбек на гостите. Но и при него нещата не се получиха: той хвърли интерсепшън още в първия мач. В крайна сметка Уокър получи 87 ярда при пет от десет опита за пас в две игри.

Делфините са трети в Източната АФК с 5-7 точки и са домакини на Ню Йорк Джайънтс следващата седмица. Пантерите (5-7) се изправят срещу Атланта Фалконс след седмицата на почивка на 12 декември.